نورپردازی نما و ساختمان

برای دریافت انواع نورپردازی نما و ساختمان نورپردازی نما اصول نورپردازی ?

جهت دریافت انواع نورپردازی نما و ساختمان نورپردازی نما اصول نورپردازی با شماره های 021-36483182 021-36483182 تماس بگیرید .

انواع نورپردازی نما و ساختمان نورپردازی نما اصول نورپردازی شامل چه محصولاتی است؟

نورپردازی نما اصول نورپردازی

قیمت نورپردازی نما و ساختمان

نورپردازی نما و ساختمان

نورپردازی نما و ساختمان

فهرست:

 • نورپردازی نما
 • اصول نورپردازی
  • اصول و ضوابط تامین نور نمای بیرونی ساختمان
  • المان های قابل استفاده و مناسب جهت نورپردازی نما
  • نورهای مناسب برای نورپردازی نما به طور خلاصه

نورپردازی نما

نورپردازی ساختمان یکی از مباحثی است که امروزه توجه به آن گسترش زیادی یافته است. در واقع نورپردازی نما در یک ساختمان المانی است که کمک می‌کند ضمن تامین روشنایی, زیبایی و جذابیت فضا دو چندان شود و جلوه خاصی به محیط می‌بخشد. در گذشته نورپردازی صرفا مختص به ساختمان های بزرگ اداری , تجاری و تفریحی بوده است. ولی امروزه تعریف جدیدی پیدا کرده و به قدری گسترش یافته است که نورپردازی ساختمان, نورپردازی تالارها, رستوران ها, بانک ها, محوطه ها و غیره را شامل می‌شود.

به طور کلی نورپردازی نمای ساختمان با المان ها و عناصر مختلفی انجام می‌شود. می‌توان متناسب با فضایی که قرار است نورپردازی شود چراغ, پروژکتور و وال واشر, لامپ و سایر عناصر تامین روشنایی را انتخاب کرد و به کار برد. البته هر فضا و مکانی باید با اصول نورپردازی منحصر به فرد خود طراحی شود. به طور مثال برای تامین روشنایی محوطه های باز همانند فضاهای سبز, باغ ها و ویلاها باید از چراغ هایی استفاده کرد که مقاوت بالایی نسبت به عوامل طبیعی و بارش باران داشته باشند. تا در اثر این مسائل دچار خرابی نشوند. ولی از طرف دیگر نورپردازی فضاهای داخلی ساختمانی به گونه ای دیگر انجام می‌شود. می‌توان از چراغ ها و لامپ های مختلف در کنار هم استفاده کرد. 

اصول و ضوابط

نورپردازی نما یکی از اصولی است که امروزه توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. توانسته بین ساکنین ساختمان ها, سازنده ها, مسئولین شهرداری ها و غیره جایگاه مناسبی را پیدا کند. زیرا استفاده اصولی از عناصر مختلف جهت نورپردازی نمای ساختمان نه تنها به جذابیت بنا می‌افزاید بلکه می‌تواند در شب منظره زیبایی را نیز ایجاد کند. پس باید توجه کنید نورپردازی نما کاملا بر طبق قواعد و قوانین انجام شود. در این متن قصد داریم شما را با اصول نوپردازی نمای ساختمان بیشتر آشنا کنیم :

شکل زیر نمونه یک نورپردازی صحیح روی نمای ساختمان است و محل تعبیه چراغ ها به گونه ای است نور روی ستون ها و در فضای بین پنجره ها تابیده می‌شود. هیچ نوری از نمای بیرونی بنا وارد ساختمان نمی‌شود.

اصول تامین نور نمای بیرونی ساختمان

اولین نکته ای که در نورپردازی نما در یک ساختمان باید به آن توجه شود انتخاب المان مناسب است. در واقع باید توجه شود که چراغ یا پروژکتور با برد و پوشش نوری مناسب انتخاب شود. به طور مثال اگر ساختمانی داریم که ارتفاع بلندی دارد باید از چراغ هایی استفاده شود که پرتاب نور بالایی دارند. اگر در قسمت پایینی ساختمان نصب می‌شوند باید بتوانند نور را تا ارتفاع بالا برسانند. اکثر چراغ های ال ای دی معمولی که به عنوان تامین کننده نور در همه جا کاربرد دارند پوشش نوری بالایی دارند و زاویه تابش نور در آنها 120 تا 150 درجه است. در صورتی که برای نورپردازی در ساختمان های بلند باید از چراغ های استفاده شود که زاویه تابش نور 40 تا 45 درجه داشته باشند تا پرتاب نورشان زیاد شود. در مورد دیگر اگر نورپردازی نما قرار است برای ساختمانی با ارتفاع کمتر انجام شود. لازم است از چراغ هایی استفاده کرد که برد کمتر و در عوض پوشش نوری بیشتری دارند. در این موارد استفاده از پروژکتورهایی با زاویه تابش 150 تا 180 درجه بسته به ساختمان قابل استفاده است.

در شکل زیر نورپردازی نما با یک منبع نوری از بالا صورت گرفته است و نور با زاویه ای مناسب روی دیوار تابانده شده است. همچنین به این نکته نیز توجه شده که زاویه تابش پرتو نور بین 45 تا 50 درجه باشد تا از عرض دیوار بیرون نزند.

دومین مساله ای که در نورپردازی نمای ساختمان اهمیت دارد شدت و رنگ نورها است در واقع انتخاب و ترکیب رنگ های مختلف سبب می‌شود زیبایی ساختمان دوچندان شود. باید توجه شود که رنگ نورهای انتخاب شده با رنگ متریال های ساختمانی هماهنگی داشته باشد. در واقع اگر انتخاب رنگ مناسب به درستی انجام نشود نه تنها باعث زیبایی نمی‌شود بلکه چشم افرادی که نمای بیرونی ساختمان را می‌بینند حتی رهگذران را آزار می‌دهد. البته توجه به نورپردازی نما در ساختمان های اطراف نیز حائز اهمیت است. همچنین مساله دیگر این است که نورها نباید به داخل ساختمان بیایند. زیرا باعث رنجش ساکنین آپارتمان ها می‌شوند بنابراین باید به گونه ای این کار انجام شود که منابع نور فقط فضای بین پنجره ها را روشن کند و اصلا به داخل تابیده نشود.

سومین مساله ای که در نورپردازی نمای ساختمان حائز اهمیت است بحث مصرف انرژی می‌باشد که باید توجه کرد تا از چراغ هایی استفاده شود که مصرف انرژی کمی‌دارند. در عین حال می‌توانند نور مناسبی را در فضا منتشر سازند. امروزه استفاده از چراغ های ال ای دی گسترش زیادی یافته است که یکی از کاربردهای آنها همین نورپردازی ساختمان است. معمولا می‌توان از پروژکتورهای ال ای دی, وال واشرهای LED ال ای دی, ریسه های خطی, چراغ های دکوراتیو و جت لاله زار ها برای تامین روشنایی نما استفاده کرد. در واقع شما می‌توانید به جای پر کردن کل نما با چراغ (یکی از روش های اشتباه در نورپردازی نما) بخش های تاثیرگذار ساختمان را نورپردازی کنید. تا هم هزینه کمتری پرداخت کنید و هم ساختمان شما در بین بناهای دیگر جلوه خاصی داشته باشد.

به شکل زیر توجه کنید که نورپردازی نما به گونه ای انجام شده است که از وال واشر یا پروژکتورهای واید استفاده شده و زاویه تابش نور پهن است. تقریبا کل نمای ساختمان با نور چراغ های قرار داده شده در قسمت پایینی ساختمان پر شده است. در این نورپردازی نما لنز 90 درجه به بالا به کار رفته است.

المان های قابل استفاده و مناسب
 • چراغ های LED ال ای دی دکوراتیو مناسب نورپردازی نمای ساختمان

استفاده از چراغ های ال ای دی تزئینی جهت نورپردازی ساختمان امروزه گسترش زیادی یافته است. در این حالت خود چراغ ها رویت می‌شوند و باریکه های نور از بالا و پایین چراغ روی ساختمان تابیده می‌شود. این روش معمولا هم برای ساختمان های مسکونی و هم ساختمان های تجاری قابل استفاده است. البته می‌توان از چراغ های دکوراتیو مناسب نیز استفاده کرد. یکی از ویژگی های این چراغ ها تنوع بالای طرح چراغ و رنگ نور است. در واقع می‌توان در این روش باریکه های نور رنگی را به بخش های مختلف ساختمان تاباند. البته باید توجه کرد که نور به داخل ساختمان ها تابیده نشود.

 • چراغ های ال ای دی با پرتاب نور بالا مناسب نورپردازی نما

روش دیگر استفاده از چراغ های ال ای دی زمین با پرتاب نور بالا است که در این طراحی چراغ ها روی سطح کف قرار داده می‌شوند و نور آنها از پایین به بالا تابیده می‌شود. در واقع باید از لامپ های قوی تری استفاده کرد که ارتفاع بیشتری را روشن کنند. گاهی می‌توان از جت لاله زار ها استفاده کرد که روی زمین نصب می‌شوند و با شدت زیادی نور را روی ساختمان می‌تابانند. همچنین این چراغ ها باید زاویه تابش نوری مناسبی داشته باشند تا نور پخش نشود و به صورت پرتابی روی ساختمان منتشر گردد.

شکل زیر نور پرتابی رنگی با برد بالا و زاویه تابش کم در نورپردازی نمای ساختمان را نشان می‌دهد.

 • ریسه های خطی

یکی از روش های دیگری که در نورپردازی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد به کار بردن ریسه های ال ای دی خطی است که این ریسه ها دور تا دور پنجره ها یا بخش های مختلف ساختمان قرار می‌گیرند. می‌توانند با داشتن تنوع رنگی بالا زیبایی و جلوه خاصی به ساختمان مورد نظر شما ببخشند. البته در نورپردازی نمای بیرونی ساختمان با ریسه نیز باید توجه کرد که چراغ ها به گونه ای قرار نگیرند که نور آنها به داخل پنجره ها بتابد و موجب آزار افراد در منزل شود. به طور مثال به نورپردازی نما در شکل زیر توجه نمایید.

در این شکل نورپردازی نما به صورت صحیح انجام شده است و چراغ ها به گونه ای روی نما قرار گرفته اند که تنها فضاهای بین پنجره ها و روی ستون ها نورپردازی شده است. به هیچ عنوان نور وارد بالکن طبقات و پنجره ها نمی‌شود و مزاحمتی برای ساکنین ایجاد نمی‌کند.

نورهای مناسب برای نورپردازی طور خلاصه

پروژکتورها که معمولا از پروژکتور ال ای دی استفاده می‌شود که روی سازه های سنگی و بتنی کاربرد دارند و بخش وسیعی از نما را روشن می‌کنند. شما می‌توانید برای نورپردازی نمای ساختمان با پروژکتور دست ساز به همین لینک مراجعه نمایید و از پروژکتورهای دست ساز لاله زار24 استفاده کنید. این چراغ ها با بهترین متریال و از بهترین نوع ال ای دی ساخته شده اند.

چراغ های دکوراتیو که روی بخش از سازه تمرکز دارند و برای نورپردازی نمای ساختمان استفاده نمی‌شوند. مثلا اگر روی ساختمان شما مجسمه یا المان زیبای دیگر قرار دارد با استفاده از چراغ های دکوراتیو می‌توان تمرکز نوری روی ان ایجاد کرد. این چراغ ها می‌توانند نورهای رنگی داشته باشند البته باید توجه کرد که استفاده از رنگ های مختلف زیبایی بصری را از بین نبرد.

ریسه های ال ای دی رنگی که برای خط کشی نوری ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند و می‌توانند رنگ های مختلف داشته باشند. برای تهیه انواع ریسه نئوفلکسی که مناسب برای نورپردازی ساختمان هستند به بخش مربوطه که با لینک مشخص شده است مراجعه بفرمایید تا بتوانید مدل های مختلف را مشاهده و با اطمینان خرید خود را انجام دهید.

جت لاله زار ها که روی زمین قرار می‌گیرند و نور را به صورت پرتابی روی ساختمان منتشر می‌کنند. اگر شما قصد دارید ستون های ساختمان خود را نورپردازی نمایید می‌تواند جت لاله زار نورپردازی ساختمان (نورپردازی نما) را تهیه کرده و در قسمت پایین ساختمان خود به صورت روکار نصب کنید. تا نور را به صورت پرتویی با طول زیاد روی ساختمان شما بتاباند.

وال واشرهای ال ای دی که می‌توانند در قسمت های بالایی یا پایینی ساختمان قرار بگیرند و نوری ملایم را با رنگ های دلخواه روی ساختمان مورد نظر شما منتشر کنند. وال واشرهای دست ساز لاله زار24 با داشتن ال ای دی های پر قدرت و متریال با کیفیت الملن های مناسبی برای نورپردازی نمای ساختمان شما هستند. همچنین شما می‌توانید این چراغ ها را در ابعاد , توان و زاویه لنز دلخواه خود سفارش دهید.

موارد مهم برای انتخاب سبک نورپردازی نما

در نورپردازی نما چندین نکته حائز اهمیت است. برای مثال تاکید بر خطوط عمودی و یا افقی بنا توسط نور, انتخاب رنگ نور متناسب با رنگ نما. عدم مزاحمت نورپردازی ساختمان برای فضای داخل, در نظر گرفتن طول برد نور و تقویت آن در محل های مورد نظر. پنهان کردن منبع نور به گونه ای که فقط خود نور دیده شود و نه منبع آن. در نورپردازی نما عموما از وال واشر ها و پروژکتورها استفاده می‌شود. باید دقت داشت که چراغ های با ip بالا برای این منظور در نظر گرفته شوند تا در برابر عوامل محیطی مقاوم باشند.

در انتخاب تجهیزات نورپردازی نمای ساختمان باید به سرویس پذیری تجهیزات, ایمنی, حفاظت در برابر عوامل محیطی, مقاومت در برابر پاشش آب و شستشوی نما  توجه نمود. با توجه به این موارد محصول مورد نظر را انتخاب کرد. شما می‌توانید برای خرید انواع محصولات نورپردازی نمای ساختمان, خرید روشنایی های مناسب نورپردازی نمای ساختمان و همچنین اطلاع از اصول نورپردازی نما به سایت لاله زار24 مراجعه نمایید و با اطمینان کامل خرید خود را انجام دهید.


پروژکتور نما ال ای دی 3 وات داتیس

پروژکتور نما ال ای دی 3 وات داتیس

تماس بگیرید

وال واشر روکار 24 وات مازی نور لدیلاین M485N48LED1RGB-A

وال واشر روکار 24 وات مازی نور لدیلاین M485N48LED1RGB-A

تماس بگیرید

وال واشر روکار 15 وات مازی نور لدیلاین M485V24LED1RGB-A

وال واشر روکار 15 وات مازی نور لدیلاین M485V24LED1RGB-A

تماس بگیرید

پروژکتور ال ای دی 24 وات با لنز 15 درجه و پرتاب نور 14 تا 18 متر

پروژکتور ال ای دی 24 وات با لنز 15 درجه و پرتاب نور 14 تا 18 متر

تماس بگیرید

پروژکتور ال ای دی 6 وات با لنز 5 درجه و پرتاب نور 3 متر

پروژکتور ال ای دی 6 وات با لنز 5 درجه و پرتاب نور 3 متر

تماس بگیرید

پروژکتور ال ای دی 12 وات با لنز 45 درجه و پرتاب نور 2 تا 3 متر

پروژکتور ال ای دی 12 وات با لنز 45 درجه و پرتاب نور 2 تا 3 متر

تماس بگیرید

چراغ نما 10 وات COB استار الکتریک ST-JL-L10

چراغ نما 10 وات COB استار الکتریک ST-JL-L10

تماس بگیرید

پروژکتور نما ال ای دی 3 وات داتیس پلاس

پروژکتور نما ال ای دی 3 وات داتیس پلاس

تماس بگیرید

پروژکتور ال ای دی 24 وات با لنز 30 درجه و پرتاب نور 12 تا 16 متر

پروژکتور ال ای دی 24 وات با لنز 30 درجه و پرتاب نور 12 تا 16 متر

تماس بگیرید

پروژکتور ال ای دی 6 وات با لنز 45 درجه و پرتاب نور 2 تا 3 متر

پروژکتور ال ای دی 6 وات با لنز 45 درجه و پرتاب نور 2 تا 3 متر

تماس بگیرید

پروژکتور ال ای دی 12 وات با لنز 120 درجه و پرتاب نور 2 متر

پروژکتور ال ای دی 12 وات با لنز 120 درجه و پرتاب نور 2 متر

تماس بگیرید

پروژکتور نما 7 وات COB ستاره شمال WE10

پروژکتور نما 7 وات COB ستاره شمال WE10

تماس بگیرید

سنگ نورانی نما 15×15 سانت IP68 Eslight-C15

سنگ نورانی نما 15×15 سانت IP68 Eslight-C15

تماس بگیرید

وال واشر روکار 46 وات مازی نور لدیلاین M485V96LED1RGB-A

وال واشر روکار 46 وات مازی نور لدیلاین M485V96LED1RGB-A

تماس بگیرید

وال واشر 36 وات آرند روشنا

وال واشر 36 وات آرند روشنا

تماس بگیرید

پروژکتور نما 3 وات LED شعاع پارس SP-SD-3W

پروژکتور نما 3 وات LED شعاع پارس SP-SD-3W

تماس بگیرید

پروژکتور نما ال ای دی 5 وات داتیس

پروژکتور نما ال ای دی 5 وات داتیس

تماس بگیرید

وال واشر 48 وات دو ردیف با لنز 5 درجه و پرتاب نور 20 متر

وال واشر 48 وات دو ردیف با لنز 5 درجه و پرتاب نور 20 متر

تماس بگیرید

پروژکتور ال ای دی 6 وات با لنز 30 درجه و پرتاب نور 3 متر

پروژکتور ال ای دی 6 وات با لنز 30 درجه و پرتاب نور 3 متر

تماس بگیرید

پروژکتور ال ای دی 12 وات با لنز 15 درجه و پرتاب نور 6 متر

پروژکتور ال ای دی 12 وات با لنز 15 درجه و پرتاب نور 6 متر

تماس بگیرید

وال واشر روکار پیوسته 15 وات مازی نور لدیلاین M485SN24LED1RGB-A

وال واشر روکار پیوسته 15 وات مازی نور لدیلاین M485SN24LED1RGB-A

تماس بگیرید

سنگ نورانی نما 20×20 سانت IP68 Eslight-C5

سنگ نورانی نما 20×20 سانت IP68 Eslight-C5

تماس بگیرید

پروژکتور نما ال ای دی 12 وات داتیس پلاس

پروژکتور نما ال ای دی 12 وات داتیس پلاس

تماس بگیرید

پروژکتور ال ای دی 20 وات با لنز 5 درجه و پرتاب نور 12 متر

پروژکتور ال ای دی 20 وات با لنز 5 درجه و پرتاب نور 12 متر

تماس بگیرید

پروژکتور ال ای دی 12 وات با لنز 90 درجه و پرتاب نور 2 متر

پروژکتور ال ای دی 12 وات با لنز 90 درجه و پرتاب نور 2 متر

تماس بگیرید

ریسه مینی فلکسی SPN LIGHT 8×16

ریسه مینی فلکسی SPN LIGHT 8×16

تماس بگیرید

وال واشر روکار 48 وات مازی نور لدیلاین M485N96LED1RGB-A

وال واشر روکار 48 وات مازی نور لدیلاین M485N96LED1RGB-A

تماس بگیرید

پروژکتور ال ای دی 24 وات با لنز 120 درجه و پرتاب نور 10 متر

پروژکتور ال ای دی 24 وات با لنز 120 درجه و پرتاب نور 10 متر

تماس بگیرید

پروژکتور ال ای دی 24 وات با لنز 90 درجه و پرتاب نور 10 متر

پروژکتور ال ای دی 24 وات با لنز 90 درجه و پرتاب نور 10 متر

تماس بگیرید

پروژکتور ال ای دی 12 وات با لنز 30 درجه و پرتاب نور 6 متر

پروژکتور ال ای دی 12 وات با لنز 30 درجه و پرتاب نور 6 متر

تماس بگیرید

پروژکتور ال ای دی 6 وات با لنز 90 درجه و پرتاب نور 2 متر

پروژکتور ال ای دی 6 وات با لنز 90 درجه و پرتاب نور 2 متر

تماس بگیرید

چراغ روکار قابل تنظیم مخصوص نورپردازی نما FEC-2505-1

چراغ روکار قابل تنظیم مخصوص نورپردازی نما FEC-2505-1

تماس بگیرید

پروژکتور نما ال ای دی 24 وات داتیس پلاس

پروژکتور نما ال ای دی 24 وات داتیس پلاس

تماس بگیرید

پروژکتور ال ای دی 6 وات با لنز 15 درجه و پرتاب نور 3 متر

پروژکتور ال ای دی 6 وات با لنز 15 درجه و پرتاب نور 3 متر

تماس بگیرید

پروژکتور ال ای دی 12 وات با لنز 5 درجه و پرتاب نور 6 متر

پروژکتور ال ای دی 12 وات با لنز 5 درجه و پرتاب نور 6 متر

تماس بگیرید

پروژکتور ال ای دی 6 وات با لنز 120 درجه و پرتاب نور 2 متر

پروژکتور ال ای دی 6 وات با لنز 120 درجه و پرتاب نور 2 متر

تماس بگیرید


فهرست:

 • نورپردازی نما
 • اصول نورپردازی
  • اصول و ضوابط تامین نور نمای بیرونی ساختمان
  • المان های قابل استفاده و مناسب جهت نورپردازی نما
  • نورهای مناسب برای نورپردازی نما به طور خلاصه

نورپردازی نما

نورپردازی ساختمان یکی از مباحثی است که امروزه توجه به آن گسترش زیادی یافته است. در واقع نورپردازی نما در یک ساختمان المانی است که کمک می‌کند ضمن تامین روشنایی, زیبایی و جذابیت فضا دو چندان شود و جلوه خاصی به محیط می‌بخشد. در گذشته نورپردازی صرفا مختص به ساختمان های بزرگ اداری , تجاری و تفریحی بوده است. ولی امروزه تعریف جدیدی پیدا کرده و به قدری گسترش یافته است که نورپردازی ساختمان, نورپردازی تالارها, رستوران ها, بانک ها, محوطه ها و غیره را شامل می‌شود.

به طور کلی نورپردازی نمای ساختمان با المان ها و عناصر مختلفی انجام می‌شود. می‌توان متناسب با فضایی که قرار است نورپردازی شود چراغ, پروژکتور و وال واشر, لامپ و سایر عناصر تامین روشنایی را انتخاب کرد و به کار برد. البته هر فضا و مکانی باید با اصول نورپردازی منحصر به فرد خود طراحی شود. به طور مثال برای تامین روشنایی محوطه های باز همانند فضاهای سبز, باغ ها و ویلاها باید از چراغ هایی استفاده کرد که مقاوت بالایی نسبت به عوامل طبیعی و بارش باران داشته باشند. تا در اثر این مسائل دچار خرابی نشوند. ولی از طرف دیگر نورپردازی فضاهای داخلی ساختمانی به گونه ای دیگر انجام می‌شود. می‌توان از چراغ ها و لامپ های مختلف در کنار هم استفاده کرد. 

اصول و ضوابط

نورپردازی نما یکی از اصولی است که امروزه توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. توانسته بین ساکنین ساختمان ها, سازنده ها, مسئولین شهرداری ها و غیره جایگاه مناسبی را پیدا کند. زیرا استفاده اصولی از عناصر مختلف جهت نورپردازی نمای ساختمان نه تنها به جذابیت بنا می‌افزاید بلکه می‌تواند در شب منظره زیبایی را نیز ایجاد کند. پس باید توجه کنید نورپردازی نما کاملا بر طبق قواعد و قوانین انجام شود. در این متن قصد داریم شما را با اصول نوپردازی نمای ساختمان بیشتر آشنا کنیم :

شکل زیر نمونه یک نورپردازی صحیح روی نمای ساختمان است و محل تعبیه چراغ ها به گونه ای است نور روی ستون ها و در فضای بین پنجره ها تابیده می‌شود. هیچ نوری از نمای بیرونی بنا وارد ساختمان نمی‌شود.

اصول تامین نور نمای بیرونی ساختمان

اولین نکته ای که در نورپردازی نما در یک ساختمان باید به آن توجه شود انتخاب المان مناسب است. در واقع باید توجه شود که چراغ یا پروژکتور با برد و پوشش نوری مناسب انتخاب شود. به طور مثال اگر ساختمانی داریم که ارتفاع بلندی دارد باید از چراغ هایی استفاده شود که پرتاب نور بالایی دارند. اگر در قسمت پایینی ساختمان نصب می‌شوند باید بتوانند نور را تا ارتفاع بالا برسانند. اکثر چراغ های ال ای دی معمولی که به عنوان تامین کننده نور در همه جا کاربرد دارند پوشش نوری بالایی دارند و زاویه تابش نور در آنها 120 تا 150 درجه است. در صورتی که برای نورپردازی در ساختمان های بلند باید از چراغ های استفاده شود که زاویه تابش نور 40 تا 45 درجه داشته باشند تا پرتاب نورشان زیاد شود. در مورد دیگر اگر نورپردازی نما قرار است برای ساختمانی با ارتفاع کمتر انجام شود. لازم است از چراغ هایی استفاده کرد که برد کمتر و در عوض پوشش نوری بیشتری دارند. در این موارد استفاده از پروژکتورهایی با زاویه تابش 150 تا 180 درجه بسته به ساختمان قابل استفاده است.

در شکل زیر نورپردازی نما با یک منبع نوری از بالا صورت گرفته است و نور با زاویه ای مناسب روی دیوار تابانده شده است. همچنین به این نکته نیز توجه شده که زاویه تابش پرتو نور بین 45 تا 50 درجه باشد تا از عرض دیوار بیرون نزند.

دومین مساله ای که در نورپردازی نمای ساختمان اهمیت دارد شدت و رنگ نورها است در واقع انتخاب و ترکیب رنگ های مختلف سبب می‌شود زیبایی ساختمان دوچندان شود. باید توجه شود که رنگ نورهای انتخاب شده با رنگ متریال های ساختمانی هماهنگی داشته باشد. در واقع اگر انتخاب رنگ مناسب به درستی انجام نشود نه تنها باعث زیبایی نمی‌شود بلکه چشم افرادی که نمای بیرونی ساختمان را می‌بینند حتی رهگذران را آزار می‌دهد. البته توجه به نورپردازی نما در ساختمان های اطراف نیز حائز اهمیت است. همچنین مساله دیگر این است که نورها نباید به داخل ساختمان بیایند. زیرا باعث رنجش ساکنین آپارتمان ها می‌شوند بنابراین باید به گونه ای این کار انجام شود که منابع نور فقط فضای بین پنجره ها را روشن کند و اصلا به داخل تابیده نشود.

سومین مساله ای که در نورپردازی نمای ساختمان حائز اهمیت است بحث مصرف انرژی می‌باشد که باید توجه کرد تا از چراغ هایی استفاده شود که مصرف انرژی کمی‌دارند. در عین حال می‌توانند نور مناسبی را در فضا منتشر سازند. امروزه استفاده از چراغ های ال ای دی گسترش زیادی یافته است که یکی از کاربردهای آنها همین نورپردازی ساختمان است. معمولا می‌توان از پروژکتورهای ال ای دی, وال واشرهای LED ال ای دی, ریسه های خطی, چراغ های دکوراتیو و جت لاله زار ها برای تامین روشنایی نما استفاده کرد. در واقع شما می‌توانید به جای پر کردن کل نما با چراغ (یکی از روش های اشتباه در نورپردازی نما) بخش های تاثیرگذار ساختمان را نورپردازی کنید. تا هم هزینه کمتری پرداخت کنید و هم ساختمان شما در بین بناهای دیگر جلوه خاصی داشته باشد.

به شکل زیر توجه کنید که نورپردازی نما به گونه ای انجام شده است که از وال واشر یا پروژکتورهای واید استفاده شده و زاویه تابش نور پهن است. تقریبا کل نمای ساختمان با نور چراغ های قرار داده شده در قسمت پایینی ساختمان پر شده است. در این نورپردازی نما لنز 90 درجه به بالا به کار رفته است.

المان های قابل استفاده و مناسب
 • چراغ های LED ال ای دی دکوراتیو مناسب نورپردازی نمای ساختمان

استفاده از چراغ های ال ای دی تزئینی جهت نورپردازی ساختمان امروزه گسترش زیادی یافته است. در این حالت خود چراغ ها رویت می‌شوند و باریکه های نور از بالا و پایین چراغ روی ساختمان تابیده می‌شود. این روش معمولا هم برای ساختمان های مسکونی و هم ساختمان های تجاری قابل استفاده است. البته می‌توان از چراغ های دکوراتیو مناسب نیز استفاده کرد. یکی از ویژگی های این چراغ ها تنوع بالای طرح چراغ و رنگ نور است. در واقع می‌توان در این روش باریکه های نور رنگی را به بخش های مختلف ساختمان تاباند. البته باید توجه کرد که نور به داخل ساختمان ها تابیده نشود.

 • چراغ های ال ای دی با پرتاب نور بالا مناسب نورپردازی نما

روش دیگر استفاده از چراغ های ال ای دی زمین با پرتاب نور بالا است که در این طراحی چراغ ها روی سطح کف قرار داده می‌شوند و نور آنها از پایین به بالا تابیده می‌شود. در واقع باید از لامپ های قوی تری استفاده کرد که ارتفاع بیشتری را روشن کنند. گاهی می‌توان از جت لاله زار ها استفاده کرد که روی زمین نصب می‌شوند و با شدت زیادی نور را روی ساختمان می‌تابانند. همچنین این چراغ ها باید زاویه تابش نوری مناسبی داشته باشند تا نور پخش نشود و به صورت پرتابی روی ساختمان منتشر گردد.

شکل زیر نور پرتابی رنگی با برد بالا و زاویه تابش کم در نورپردازی نمای ساختمان را نشان می‌دهد.

 • ریسه های خطی

یکی از روش های دیگری که در نورپردازی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد به کار بردن ریسه های ال ای دی خطی است که این ریسه ها دور تا دور پنجره ها یا بخش های مختلف ساختمان قرار می‌گیرند. می‌توانند با داشتن تنوع رنگی بالا زیبایی و جلوه خاصی به ساختمان مورد نظر شما ببخشند. البته در نورپردازی نمای بیرونی ساختمان با ریسه نیز باید توجه کرد که چراغ ها به گونه ای قرار نگیرند که نور آنها به داخل پنجره ها بتابد و موجب آزار افراد در منزل شود. به طور مثال به نورپردازی نما در شکل زیر توجه نمایید.

در این شکل نورپردازی نما به صورت صحیح انجام شده است و چراغ ها به گونه ای روی نما قرار گرفته اند که تنها فضاهای بین پنجره ها و روی ستون ها نورپردازی شده است. به هیچ عنوان نور وارد بالکن طبقات و پنجره ها نمی‌شود و مزاحمتی برای ساکنین ایجاد نمی‌کند.

نورهای مناسب برای نورپردازی طور خلاصه

پروژکتورها که معمولا از پروژکتور ال ای دی استفاده می‌شود که روی سازه های سنگی و بتنی کاربرد دارند و بخش وسیعی از نما را روشن می‌کنند. شما می‌توانید برای نورپردازی نمای ساختمان با پروژکتور دست ساز به همین لینک مراجعه نمایید و از پروژکتورهای دست ساز لاله زار24 استفاده کنید. این چراغ ها با بهترین متریال و از بهترین نوع ال ای دی ساخته شده اند.

چراغ های دکوراتیو که روی بخش از سازه تمرکز دارند و برای نورپردازی نمای ساختمان استفاده نمی‌شوند. مثلا اگر روی ساختمان شما مجسمه یا المان زیبای دیگر قرار دارد با استفاده از چراغ های دکوراتیو می‌توان تمرکز نوری روی ان ایجاد کرد. این چراغ ها می‌توانند نورهای رنگی داشته باشند البته باید توجه کرد که استفاده از رنگ های مختلف زیبایی بصری را از بین نبرد.

ریسه های ال ای دی رنگی که برای خط کشی نوری ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند و می‌توانند رنگ های مختلف داشته باشند. برای تهیه انواع ریسه نئوفلکسی که مناسب برای نورپردازی ساختمان هستند به بخش مربوطه که با لینک مشخص شده است مراجعه بفرمایید تا بتوانید مدل های مختلف را مشاهده و با اطمینان خرید خود را انجام دهید.

جت لاله زار ها که روی زمین قرار می‌گیرند و نور را به صورت پرتابی روی ساختمان منتشر می‌کنند. اگر شما قصد دارید ستون های ساختمان خود را نورپردازی نمایید می‌تواند جت لاله زار نورپردازی ساختمان (نورپردازی نما) را تهیه کرده و در قسمت پایین ساختمان خود به صورت روکار نصب کنید. تا نور را به صورت پرتویی با طول زیاد روی ساختمان شما بتاباند.

وال واشرهای ال ای دی که می‌توانند در قسمت های بالایی یا پایینی ساختمان قرار بگیرند و نوری ملایم را با رنگ های دلخواه روی ساختمان مورد نظر شما منتشر کنند. وال واشرهای دست ساز لاله زار24 با داشتن ال ای دی های پر قدرت و متریال با کیفیت الملن های مناسبی برای نورپردازی نمای ساختمان شما هستند. همچنین شما می‌توانید این چراغ ها را در ابعاد , توان و زاویه لنز دلخواه خود سفارش دهید.

موارد مهم برای انتخاب سبک نورپردازی نما

در نورپردازی نما چندین نکته حائز اهمیت است. برای مثال تاکید بر خطوط عمودی و یا افقی بنا توسط نور, انتخاب رنگ نور متناسب با رنگ نما. عدم مزاحمت نورپردازی ساختمان برای فضای داخل, در نظر گرفتن طول برد نور و تقویت آن در محل های مورد نظر. پنهان کردن منبع نور به گونه ای که فقط خود نور دیده شود و نه منبع آن. در نورپردازی نما عموما از وال واشر ها و پروژکتورها استفاده می‌شود. باید دقت داشت که چراغ های با ip بالا برای این منظور در نظر گرفته شوند تا در برابر عوامل محیطی مقاوم باشند.

در انتخاب تجهیزات نورپردازی نمای ساختمان باید به سرویس پذیری تجهیزات, ایمنی, حفاظت در برابر عوامل محیطی, مقاومت در برابر پاشش آب و شستشوی نما  توجه نمود. با توجه به این موارد محصول مورد نظر را انتخاب کرد. شما می‌توانید برای خرید انواع محصولات نورپردازی نمای ساختمان, خرید روشنایی های مناسب نورپردازی نمای ساختمان و همچنین اطلاع از اصول نورپردازی نما به سایت لاله زار24 مراجعه نمایید و با اطمینان کامل خرید خود را انجام دهید.

عامل فروش ستاره شمال
021-36483182 021-36483182
عامل فروش شعاع الکتریک
021-36059872 021-36059872
عامل فروش فایل الکتریک
021-36483182 021-36483182
عامل فروش پارس شعاع
021-36059872 021-36059872
عامل فروش گلنور
021-36483182 021-36483182
عامل فروش داتیس
021-36483182 021-36483182
عامل فروش شعاع پارس
021-36059872 021-36059872
عامل فروش مازی نور
021-36483196 021-36483196
عامل فروش نمانور آسیا
021-33991785 021-33991785
عامل فروش افراتاب
021-36483182 021-36483182
عامل فروش 4M فورام
021-36483182 021-36483182
عامل فروش اکووات
021-36483196 021-36483196
عامل فروش سیماران
021-36483182 021-36483182
عامل فروش سان لوکس
021-36483182 021-36483182
عامل فروش رسام
021-36483182 021-36483182
عامل فروش یوتاب
021-36483196 021-36483196
عامل فروش خیام الکتریک
021-36483182 021-36483182
عامل فروش اشنایدر
021-36483182 021-36483182
عامل فروش ایران الکتریک
021-36483182 021-36483182
عامل فروش شایلین
021-36483196 021-36483196
عامل فروش افشار نژاد خراسان
021-33956272 021-33956272
عامل فروش دماوند کابل
021-33956272 021-33956272
عامل فروش سیلیکون کابل یاقوت
021-33956272 021-33956272
عامل فروش نگزنس Nexans
021-33956272 021-33956272
عامل فروش سیمیا
021-33956272 021-33956272
عامل فروش زیمنس
021-33956272 021-33956272
عامل فروش بلدن
021-33956272 021-33956272
عامل فروش سیمکو
021-33956272 021-33956272
عامل فروش کرمان و کاویان
021-33956272 021-33956272
عامل فروش رسانا کابل
021-33956272 021-33956272
عامل فروش کمان کابل
021-33956272 021-33956272
فروش چراغ دیواری
021-36059872 021-36059872
فروش لامپ ال ای دی هالوژنی کم مصرف
021-36483182 021-36483182
فروش پروژکتور و وال واشر
021-36483182 021-36483182
فروش ریسه ال ای دی
021-36483182 021-36483182
فروش چراغ اداری و تجاری
021-36483182 021-36483182
فروش چراغ خطی آویز منحنی و کم عمق
021-36483182 021-36483182
فروش چراغ استخری و آبنما
021-36483182 021-36483182
فروش نورپردازی نما و ساختمان
021-36483182 021-36483182
فروش چراغ حیاطی و پارکی
021-36483182 021-36483182
فروش چراغ سقفی
021-36059872 021-36059872
فروش چراغ مگنتی
021-36483182 021-36483182
فروش چراغ تونلی
021-36483182 021-36483182
فروش چراغ سنسوردار
021-36059872 021-36059872
فروش چراغ صنعتی و کارگاهی
021-36483182 021-36483182
فروش چراغ خیابانی
021-36483182 021-36483182
فروش چراغ چشمی و پارکتی
021-36483182 021-36483182
فروش چراغ بالا آینه
021-36483182 021-36483182
فروش چراغ فروشگاهی و ویترینی
021-36483182 021-36483182
فروش چراغ دفنی و پارکتی
021-36483182 021-36483182
فروش چراغ بیمارستانی
021-36059872 021-36059872
فروش چراغ ریلی
021-36483182 021-36483182
فروش چراغ اضطراری
021-36059872 021-36059872
فروش چراغ زیرپله و کنارپله
021-36483182 021-36483182
فروش چراغ ضدنم و غبار
021-36483182 021-36483182
فروش چراغ زیرکابینتی و رگال
021-36483182 021-36483182
فروش انواع سنسور
021-36059872 021-36059872
فروش قاب هالوژن
021-36483182 021-36483182
فروش چراغ دکوراتیو
021-36059872 021-36059872
فروش کلید و پریز
021-36483182 021-36483182
فروش سیم و کابل
021-33956272 021-33956272
فروش جعبه مینیاتوری
021-36483182 021-36483182
فروش چراغ پنلی
021-36483182 021-36483182
فروش هالوژن گچی - فریم گچی لونا و سیمگل
021-36483182 021-36483182
تعمیرات چراغ های ال ای دی
021-36483182 021-36483182
بازتولید و ساخت سفارشی انواع چراغ
09904748449 09904748449